سخـــــن عشـــــق

. سخن عشـق ِ تو بی آن که برآید به زبـانم/ رنگ ِ رخسـاره خبر می دهد از سرِّ نهـانم /گـاه گویم که بنالـم ز پریشانی حـالم/ بـاز گویم که عیانست چه حاجت به بیـانم! . .

سخـــــن عشـــــق

. سخن عشـق ِ تو بی آن که برآید به زبـانم/ رنگ ِ رخسـاره خبر می دهد از سرِّ نهـانم /گـاه گویم که بنالـم ز پریشانی حـالم/ بـاز گویم که عیانست چه حاجت به بیـانم! . .

من الحبیب الی الغریب…

جمعه, ۱۷ آذر ۱۳۹۱، ۱۲:۰۰ ب.ظ

۱: شهدای عملیات الی بیت المقدس یا هر عملیات دیگری را در نظر بگیرید. قسم می خورم هیچ کدام شان بی کار نبودند. و اگر می خواستند جنگ و جبهه را رها کنند، چیزی که زیاد داشتند، عذر بود و بهانه. و چرا بهانه؟! بعضی شان واقعا معذور بودند و ناچار.

شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که زنش پا به ماه بود. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که جنگ، مانع دکترایش بود. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که روز عقدش نزدیک بود. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که چند بچه قد و نیم قد داشت. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که دانش آموز بود و امتحانات خرداد نزدیک. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که بدهکاری مالی داشت. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که از درونش ندایی می شنید: برگرد و تقوا، سواد، ایمان، علم و ولایت پذیری خود را قوی تر کن و این بار با روحیه بهتر بیا منطقه. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که فهمیده بود جنگ با دشمن، جهاد اصغر است، اما برای جهاد اکبر، همان به که برگردی شهر و دیار. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که مادرش بیمار بود و نیازمند. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که روستازاده بود و فصل برداشت در راه. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که از قیافه فرمانده لشکر خوشش نمی آمد. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که با شمار دیگری از رزمنده ها اختلاف سلیقه داشت. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که امام گفته بود: مسجدها را پر کنید. مساجد سنگر است! شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که پدر ۳ شهید بود و به اندازه کافی سهمش را داده بود. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که کفترهایش در پشت بام، آب و دانه می خواستند! شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که فوتبالیست بود و فرانتس بکن بائر تیم شان! شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که بنا داشت به جای عراق، رسما برود و با خود آمریکا بجنگد! شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که طلبه بود و یا ماه رمضان نزدیک بود یا محرم و صفر. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که خسته شده بود. شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که غذای جبهه به مزاجش سازگار نبود! شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که میان دختر عمه و دختر همسایه دیوار به دیوار ملوک خانوم اینا، مردد بود کدام را به زنی بگیرد! شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که زحماتش آنچنان که باید و شاید دیده نمی شد! شهیدی باید عقب برمی گشت؛ چرا که گلوله هایش گاهی خطا می رفت و به دشمن نمی خورد!

۲: جنگ نرم، حرف من نیست. گفته «آقا»ست. این نیز مسلم است که بخش اعظم جنگ نرم، -بخوانید جنگ سخت!- در فضای سایبر می گذرد. فضای سایبر اما خیلی هم مجازی نیست. گاهی اندازه ۱۰۰ فضای واقعی کارکرد دارد و اثر می گذارد. در فضای مجازی، در این جنگ نرم، بعضی از ما قبل و بعضی بعد از سال ۸۸ هم قسم شدیم که اجازه ندهیم در خط مقدم گوگل، علمدار انقلاب اسلامی تنها بماند. پس وبلاگ زدیم تا سنگری برای نبرد داشته باشیم. جنگ نرم را جدی گرفته بودیم و ایضا وب مان را. در هر ۲ جنبه «تعهد» و «تخصص» به بسیاری از فتوحات نیز نائل شدیم. نشان دادیم در اینترنت هم می توان بسیجی وار جنگید. بعضی مان با وضو دست به کلیک می شدیم. بعضی مان هنگام کار، نوشتن، طرح زدن، سرودن، کلیپ ساختن، کاریکاتور، عکاسی، امور فنی و… حتی «یا زهرا(س)» می گفتیم که رمز داشته باشیم.

قرآن را می خواهم قسم بخورم که در بحبوحه فتنه ۸۸ اصل کاری ترین سران استکبار، از وبلاگ من و ما و شما رسما حساب می بردند. و علی الدوام رصدمان می کردند. واقعیت این بود مردانه ایستاده بودیم تا فضای مجازی، محل جولان دشمن در عرصه جنگ نرم نشود. نشد! یعنی تا آنجا که با ما بود، کم نگذاشتیم. خدا هم آمد کمک مان. برکت داد به کارمان. کار به جایی رسید که خامنه ای به سربازان جوانش سمت داد: «افسران جوان جنگ نرم».

۳: این روزها اما روزهای دیگری است. شاید فتنه ۸۸ تمام شده باشد، اما جنگ نرم و فضای مجازی و اینترنت، به قوت خود باقی است. دفاع مقدس در حوزه سایبر به قوت خود باقی است.

مع الاسف به وبلاگ فلان دوست می روم، می بینم نوشته؛ اثاث کشی داشتیم، مشغله ام زیاد است، کنکور هم نزدیک، باش تا برگردیم! نتیجه می گیرم؛ لابد حاج احمد و حسن باقری بی کار بودند!

به وبلاگ بهمان دوست دانشجو می روم، می بینم ۳ ماه ۳ ماه وبلاگش را به روز می کند! نتیجه می گیرم؛ شهدا نه ازدواج کرده بودند، نه از شهری به شهر دیگر رفته بودند، نه برای مقطع بالاتر در حال تحصیل بودند! جز جنگ و جبهه هم هیچ کار دیگری نداشتند! این همه شبهه، این همه فشار، این همه ظلم، این همه انحراف، این همه فتنه، این همه مظلومیت و این همه تنهایی، آیا فعالیت بیشتری نمی طلبد از دوستان وب نویس؟!

به وب دوستی دیگر می روم، لیکن جز چند تار عنکبوت، هیچ نمی بینم! و می بینم در آخرین به روزرسانی اش که مال آبان ۹۰ است، از قول سیدحسن نصرالله، به لانه اسرائیل، لقب خانه عنکبوت داده!

پس قصد می کنم وارد وب دوست دیگری شوم؛ می بینم اصلا صفحه اش باز نمی شود! به آن یکی وبلاگ سر می زنم. می بینم ۹ ماه از خداحافظی اش گذشته!

وارد وبی دیگر می شوم. می بینم نشانی جدیدش را گذاشته. روی آدرس کلیک می کنم، به یک نشانی دیگر رهنمون می شوم و… بعد از چند بار جا به جایی، هیچ نمی بینم الا این شعر که «گوگل اگر از یزید لبریز شود، ما پشت به سالار شهیدان نکنیم»! تاریخ متن را نگاه می کنم؛ ۳ آذر ۸۹!

***

آهای دوستان عزیز! اولا؛ این همه گرم و نرم نیست «جنگ نرم». ثانیا؛ وبلاگ ها بسیار موثرند در این جنگ سخت. برادران! خواهران! یک جنگ نرم است و یک وب شما. وبلاگ تان را اگر مرکز جمهوری اسلامی نمی دانید، و اگر فکر می کنید جاده اهواز – خرمشهر از وبلاگ شما مهم تر است… این همه نامش «تواضع» نیست؛ «تنبلی» است. البته خوب می دانم بسیاری تان درگیر هزار و یک کار دیگرید و صدها مشغله دارید، لیکن این «هزار و یک کار دیگر» و این «مشغله ها» را شهدا هم داشتند. تازه! حاج حسین خرازی یک دست هم نداشت!!

وبلاگ تان بسیار مهم است. مظلوم و غریب رهایش نکنید. وبلاگ هم یک کارتان، یک سنگرتان. داشته باشید هوایش را. حتما باید دوباره فتنه شود که بیدار شوید؟! آیا فکر نمی کنید کار شما در فضای سایبر، به تولید بصیرت کمک می کند و از برد فتنه می کاهد؟! کجا فضا خوابیده؟! فضا یا من و شما؟! کدامیک خوابیده ایم؟!

در دوکوهه سایبر، هر وبلاگی، حکم «ساختمان گردان حبیب» است. سال ها پس از ۸ سال دفاع مقدس، به برکت راهیان مقدس نور، هنوز محکم و شلوغ و سرپاست ساختمان گردان حبیب، اما گفت: «من الحبیب الی الغریب…».

حاج حسین

۹۱/۰۹/۱۷
مهران شیخی

نظرات  (۲۰)

بسیار تا بسیار خوب بود و تلنگری بود برای امثال ما که هرازگاهی عصاره بی انگیزگی را میتوان در لابلای فعالیت هامان احساس کرد...
گاهی تذکر لازم است..
در پناه حق
پاسخ:
یا حق
یا علی
به امید روزی که دیگر موضع ما موضع دفاع نباشد
پاسخ:
یا حق
تا روزی که شیطان هست دفاع هم هست.قال فبعزتک لاغوینهم اجمعین الاعبادک منهم المخلصین قال فالحق والحق اقول لاملان جهنم منک وممن تبعک منهم اجمعین.
پاسخ:
موافقم
افسوس که این مزرعه را آب گرفته دهقان مصیبت زده را خواب گرفته
پاسخ:
افسوس
۱۷ آذر ۹۱ ، ۱۸:۳۸ هویت مجهول
آی گفتی...
آخه بابا یا به روز باشید یا وبلاگ نزنید...البته کاچی به از هیچی...ولی خب دیگه خیلی کاچی نشید.
البته این هم یه کم برای شما صدق می کنه..
یادمه از بس این پست قدیمی ((آقای احمدی‌نژاد! لطفا قهرمان آرمان‌هایت بمان)) یا ((...)) رو دیدم دیگه داشتم از دستت عصبانی میشدم.
ولی خب دیگه حالا خوب شدی
پاسخ:
یا حق
فَادخُلوها بسَلامٍ آمِنین
امروز برای شهدا وقت نداریم/ای داغ دل لاله تو را وقت نداریم/با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است/ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم/هرچند که خوب است شهیدانه بمیریم/خوب است ولی حیف که ما وقت نداریم ..............
وضع الان ما...
پاسخ:
یا حق
در جواب :
1. اگر در وجود هر کدام از ما یک اضطرار ویک سوختن ویک احساس مسولیتی و...بود نیاز به تلنگر ویاد اوری نیست زیرا که این تذکر ها زود گذر و ناپایدار میباشد (ع-ص)
2.برای ایجاد انگیزه هم راه کارهایی وجود دارد میشود فعالین وبلاگ ها تقدیر وتشکر بکنید
پاسخ:
یا حق
سلام
حرفتون رو قبول دارم کسی که نمیتونه نباید وبلاگ بزنه ولی گاهی دلسردی باعث میشه که وبلاگ رو رها کند مثلا دوستان به وبلاگ سر نمیزنند و در مورد وبلاگ نظر نمیذارن ولی با همه اینها انشاالله کسی که مرد این میدونه پا توی میدون بذاره
پاسخ:
یا حق
حالا کی گفته که این نوشته و حرفها گفته ایشون؟؟؟؟؟
ایشون مطالب رو از جای دیگه کپی میکنن.
خدا زنده نگه داره حسین قدیانی رو...
پاسخ:
یا حق
۱۸ آذر ۹۱ ، ۱۹:۰۴ رهروان علی(ع)
سلام:
افسران جنگ نرم هیچگاه نباید سنگران خود را به بهانه های...خالی بگذارند.
سنگر ما اکنون در زیر خمپاره های دشمن قرار دارد و ما هم الان نقش همان باکری ها و همت ها را بازی میکنیم بلکه نقشی سخت تر ازآنها...
پاسخ:
یا حق
این هم ادبیات یه مسئول حوزه بسیج این مملکت
معلوم بهتر از این نمیشه
پاسخ:
یا حق
۱۸ آذر ۹۱ ، ۲۰:۵۱ سربازمنتظر
سلام تشکر بازم مطلبتون تلنگری بود
ماتوزمانه ای قرارداریم که شایدبشه گفت سخت ترین دورانه وبدون شک جنگ نرم که زمینه ای برای راه اندازی جنگ سخته ازسخت ترین جنگ هاست وماهمان افسران جنگیم ونبایدبه هیچ عنوان وباهیچ بهانه ای سنگراروخالی کنیم تابه حول وقوه ی الهی به هدف مهدی موعودبرسیم حتی اگربه اندازه ی سرسوزنی موثرباشیم انشاالله.
پاسخ:
یا حق
سلام
میخوام فردا یه وبلاگ بزنم!
پاسخ:
یا حق
سلام برادر یاخواهر... و آقای شیخی بنده هیچ چیز نمی فهمم اما قرآن میفرماید:(الذین آمنواولم یلبسوا ایمانهم بظلم اولئک لهم الامن وهم مهتدون) پس بهتره مراعات تقوا واخلاق اسلامی بفرمایید.لاحول ولاقوه الا بالله العلی العظیم.
پاسخ:
یا حق
سلام
شما درست میفرمایید حضور در فضای مجازی خیلی خوبه ولی دوستان باید الویت بندی داشته باشن
دوستانی رو میشناسم که بخاطر درسشون و اینکه فردا امتحان دارن حاضر نیستن توی یه کلاسی که براش یه ملتی زحمت کشیدن حضور پیدا کنن ولی ساعت ها پای سیستمشون نشستم و در فضای مجازی حضور فعال دارن
بنظرتون این درسته؟
پاسخ:
چرا بدبخت؟
سلام.موافق خواهری یا برادری هستم که فرمودند:تقدیروتشکر از وبلاگ نویسان بشود.با این تفاوت که نیاز نیست حتما جشنواره برگزار شود اگرم برگزار شود خیلی خیلی عالی است در حد فعالین دانشگاه هم میشود عمل کرد
پاسخ:
یا حق
س با گلچین محرم 91 بروزم
پاسخ:
یا حق
جناب دوستدار شما...
یه گزینه هست اون پایین پایینا به اسم "نظر خصوصی"...بد نیست گاهی فعالش کنید...
این چه طرزه صحبت کردنه؟اونم به طور عمومی؟؟؟
از یکی تعریف میکنید از دوستش بدگویی میکنید ؟؟؟این چه اخلاقیه دیگه؟؟؟
خدا هممونو به راه راست هدایت کنه...
پاسخ:
یا حق
۲۴ آذر ۹۱ ، ۲۲:۰۴ روی خط مقدم
سلام علیکم
یک بار دیگر...
به خط مقدم سری بزنید و دمی بر "روی خط مقدم" باشید
پاسخ:
یا حق
۰۵ دی ۹۱ ، ۱۱:۲۶ آنتی کپی
چرا مطلب حسین قدیانی رو دزدیدی بعد اخرش زدی حاج حسین که چی می ترسی بفهمن مطلب مال کیه
واقعا برات متاسفم ام که امثال تو لیدر های فرهنگی این شهر شدن
پاسخ:
یا حق

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی